BEBEK BAKICI KAMERA SİSTEMLERİ

Haikon Hikvision 2mp IP Bebek Bakıcı Kamerası

Bakıcı Kamerası ve Bebek Kamerası Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Bebek Bakıcı Kamerası Nedir?

Bakıcı kamerası adı altında satılan kameraların tamamı standart gözetleme kameralarıdır. Yani bu kameralar ile sadece çocukları veya bebekleri değil; evinizi, ofisinizi, yazlığınızı ya da deponuzu uzaktan izleyebilirsiniz.

Bu kameralar ayrıca hasta,yaşlı,yatalak kişilerin gözetim altında tutulması için de kullanılmaktadır.

Yoğun çalışan anne ve babalar, bebekleri veya çocukları ile ilgilenmesi için profesyonel bir bakıcı tutabilirler. Bununla birlikte, evde bulunmadıkları zamanlarda, çocuğun güvenliği konusunda endişe edebilirler.

Çocukları korumak ve bireysel olarak kendimizi rahat hissetmek de dahil olmak üzere, “bakıcı kamerası” ve “bebek kamerası” adı altında geçen güvenlik kameraları çok sayıda avantaja sahiptir.

Bakıcı için kullanacağınız kameraların gizli olmasına gerek yoktur.
Aksine güvenlik kameralarının görünür olması caydırıcılık sağlar ve bakıcıyı daha dikkatli olması konusunda teşvik eder.

Bir bakıcının çocuğunuza kötü muamele ettiğini gizli kamera ile ispatlayabilirsiniz ama bu durumun, çocuğunuzun bozulan psikolojisine hiçbir faydasının dokunmayacağını da bilmelisiniz.
O yüzden, caydırıcılığı her zaman ön planda tutmalısınız.

Dahua 3mp IP wi-fi Bebek Bakıcı Kamerası

Bakıcı Kamerası Çeşitlerine Genel Bakış:

Gizli Bakıcı Kamerası
Gözönünde olmayan, kamufle edilerek montajı yapılan kamera çeşididir. Baktığı alanı görüntüler. Bu tip kameralar enerjilerini genellikle üzerilerinde bulunan pilden alırlar ve kamera kayıtlarını gene kamera üzerine takılan sd karta yaparlar.

Elektrik kesintilerinden etkilenmezler fakat sd kart kayıt süreleri ve pil ömründen dolayı tüm günü kayıt edemeyebilirler. Elektrik bağlantısı yok ise her gün şarj edilmeleri gerekmektedir.

Bazı Wi-Fi özellikli gizli kameralar kayıtları kendi uygulaması üzerinden izleyebilirken, bu tip kameraların büyük çoğunluğunda kameradan sd kartı çıkarıp, bilgisayar üzerinden izleme yapmak zorunda kalırsınız.

Gizli bakıcı kameralarını bakıcıdan şüphe edildiği durumlarda görünen kameralar ile birlikte kullanabilirsiniz. Bu durumda gizli kamerayı kör nokta diye tabir edilen, diğer kameraların bakıcıyı göremediği ve sizi şüphe içinde bırakan bir noktaya yerleştirerek çocuğunuz için ekstra bir koruma sağlayabilirsiniz.

Görünen Bakıcı Kamerası
Bu tip kameralar başta belirttiğimiz gibi standart iç mekan güvenlik kamera modelleridir. Bu kameraları eğer bakıcı için kullanacaksanız kameraların duvara ya da tavana monte edilmesi gerekmektedir.

Bakıcı Kamerası Satın Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Bakıcı kamerasını satın almadan önce ihtiyaçlarınızı belirlemenizde fayda vardır. Öncelikle kaç adet kameraya ihtiyacınız olduğunu belirleyin. Bu konuda zorluk çekiyorsanız bizden keşif hizmeti talebinde bulunabilirsiniz.Her kameranın çözünürlüğü, ses özelliği, izleme açısı ve depolama özelliği farklılık gösterir.

Kamera çözünürlüğü
HD veya full HD kameralar oldukça tatmin edici görüntü kalitesi sunmaktadır. 720p veya 1080p bir kamera, bakıcı izlemek için yeterli bir çözünürlüğe sahiptir.
Daha yüksek çözünürlük daha kaliteli bir görüntü demektir fakat bu sefer görüntü kalitesi yükseldiğinden dolayı kayıt yapılan alan azalır ve internet bant tüketiminiz yükselir. Özellikle düşük internet bağlantı hızına sahip evlerde uzaktan izleme yaparken, görüntülerde kopma ya da donmalar yaşanabilir.

Ses Özelliği
Bakıcı kameralarında ses özelliği muhakkak olmalıdır. Hatta kameranın çift taraflı konuşma özelliği olmalı ve istenildiği takdirde kamera uygulaması üzerinden konuşarak, bakıcı ya da çocuğunuza seslenebilmelisiniz.

Kameranın sesli olması sayesinde ortamdaki sesleri dinleyebilir ve bunları kayıt edebilirsiniz.

Kablolu Kameralar
Eğer ahd sistem bnc bağlantılı bir kamera sistemi ya da kablolu ip kamera kullanacaksanız, her kameradan çıkan kablosunun dvr ya da nvr kamera kayıt cihazına gitmesi gerektiğini bilmelisiniz. Bu da ev içinde yoğun bir kablolama yapılmasını gerektirecektir.

Kablosuz Kameralar
Kablosuz özellikli bakıcı kameralarının pil ya da adaptör ile çalışanları mevcuttur. Pil ile çalışan kameraların kabloya ihtiyacı olmadığı için istenilen yere konulabilirler fakat kullanıma bağlı olarak her gün şarj etmek gerekecektir. Adaptör ile çalışan Wi-Fi özellikli kameralar kullanım açısından daha kolaydır. Kutuları içinden çıkan 2 veya 3 metre boyundaki usb girişli uzatma kabloları sayesinde istenilen noktaya koyulabilirler. Internete kablosuz bağlanırlar.

Bu tip kameralar elektrik kesintilerinde çalışmazlar. Bu sorunu çözmek için dahili bataryalı kamera kullanılabilir ya da kamera bir powerbank üzerinden çalıştırılabilir.

Aynı şekilde evinizde bulunan Modem / Router cihazınızın elektrik kesintilerinden etkilenmemesi için bir ups ya da powerbank kullanabilirsiniz. Eğer modeminiz çalışmaz ise ev içindeki kameralarınıza uzaktan erişim sağlayamazsınız.

Kameralara Uzaktan Erişim
Ürün satın alırken en çok dikkat etmeniz gereken konulardan biri de mobil uygulama desteğidir. Satın aldığınız kameranın, Android ya da iOS destekli bir uygulama üzerinden kameralarınıza sorunsuzca erişebilmesi gerekmektedir. Android ve IOS yazılımları sürekli güncellendiğinden dolayı, bazen uzak erişim uygulamalarında sorunlar çıkmaktadır. Kullanılacak kamera uygulamasının da aynı şekilde sürekli güncel bir yazılım çıkarıp, çıkarmadığını kontrol etmelisiniz.

Uzaktan izleme yazılımları sayesinde internet olan her yerden kameralarınıza bağlanabilir, bildirimler alabilir, bakıcınızı ve çocuklarınızı takip edebilirsiniz.

Hareket algılama özelliği
Gün içinde yoğunluktan dolayı bakıcınızı sürekli takip edemezsiniz. Bunun yerine akşam evinizde oturup, gün içinde bakıcının hal ve hareketlerini takip edebilirsiniz. Sabahtan akşama kadar olan bir görüntüyü izlemek gün sonu için size oldukça zor gelecektir. Bu tip durumlar için bir çok kamerada hareket algılama özelliği mevcuttur. Bu sayede kamera sadece hareket olduğu zaman kayıt yapar ve sizde uygulama üzerinden sadece hareket olan anları izleyebilirsiniz.

Hareket algılama özelliğine sahip kameraların birçoğunda bildirim özelliği de mevcuttur. İsterseniz belirlediğiniz bir alanda hareket oluştuğunda kameranın mobil cihazınız üzerinden size bir bildirim göndermesini sağlayabilirsiniz.

Bakıcı Kameralarında Kayıt Nasıl Olmalıdır?
Hard Disk
Eğer kablolu hd/full hd ya da ip kamera sistemi kullanacaksanız dvr ya da nvr cihazı üzerine takılacak bir hard disk ile tüm kamera kayıtlarını tek bir noktada toplayabilirsiniz.

SD Kart
Bir çok bakıcı kamerası görüntüleri SD karta kaydeder. SD kart üzerine yapılacak kayıt, kullanılan kartın boyutuna ve kamera önünde gerçekleşen harekete göre kısıtlılık gösterebilir. Daha uzun süreli kayıt için kablosuz destekli bir nvr cihazı kullanılabilir.

Bulut Kayıt
Günümüzde özellikle işletmelerin kullandığı çok yönlü bir teknolojidir.
İşletmeler olası sel, su baskını, yangın v.b. durumlarda tüm verilerini bulut kayıt üzerinde tuttukları için herhangi bir veri kaybına uğramadan sistemleri tekrar devreye sokabilirler.
Aynı yöntem kamera sistemlerinde de kullanılabilir. Satın aldığınız kamera Bulut Kayıt hizmetini destekliyor ise, kamera kayıtlarının internet üzerinde güvenli sunuculara yapılmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede kameranız çalınsa ya da içindeki görüntüler silinse bile, bulut kaydı yapılan görüntülere istediğiniz yerden ulaşabileceksiniz.
Bunun en büyük dezavantajı internet olmadığı zamanlarda kameranız bulut kaydı yapmayacaktır. Bunun önüne geçebilmek içinde hem SD kart kayıt, hem de bulut kayıt hizmeti kullanabilirsiniz.
Internet yokken sd kart içine yapılan kayıtlar, internet geldiği zaman bulut sunucularına otomatik olarak kopyalanacaktır.

Kamera İzleme Açısı
Bir odanın kamera bakış tarafından tüm alanlarını görebilmeniz için geniş açılı bir kamera kullanmanız gerekmektedir.
Hareketli (pan-tilt) bir kamera kullanarak, odanın farklı noktalarını görme imkanına sahip olabilirsiniz.
Hareketli kameraların en büyük dezavantajı eğer kamerayı belirli bir nokta da unutursanız, diğer noktalar kör nokta durumuna düşer ve bu noktaları izleyemezsiniz. Ayrıca bu tip kameralar motorlu ve mekanik bir aksama sahip olduğundan dolayı uzun süreli kullanımlarda daha çabuk bozulabilirler.

Bakıcı veya bebek izlemek için kullanacağınız kameralar hakkında merak ettiklerinizle ilgili olarak bizi arayabilirsiniz; 0212 549 96 96

bebek bakıcı izleme kamerası
bakıcı kamerası tavsiye
bakıcı kamerası nedir
kablolu bebek kamerası
bebek kamera sistemleri
bakıcı için kamera tavsiyesi
bakıcı için kamera sistemi
eve kamera sistemi kurmak istiyorum
eve kamera sistemi kurma maliyeti
ev kamera sistemleri kablosuz
ev içi kamera sistemleri fiyatları
1 kamera sistemi
kablosuz güvenlik sistemi
kablosuz güvenlik kamerası seti
kablosuz bebek kamera sistemleri
evde kamera sistemi fiyatları
kamera alarm sistemleri fiyatları
ev kamera sistemleri kablosuz
wifi ev kamera sistemi
wifi ip kamera
haikon bebek kamerası
haikon bakıcı kamerası
hikvision bebek kamerası
hikvision bakıcı kamerası
dahua bebek kamerası
dahua bakıcı kamerası
neutron bebek kamerası
neutron bakıcı kamerası
motorola bebek kamerası
motorola bakıcı kamerası
motorola bebek telsizi
gigaset bebek telsizi
gigaset bebek kamerası
cenova bebek kamerası
cenova bakıcı kamerası

Kablosuz Gece Görüşlü Bebek Bakıcı İzleme Kamerası
Kablosuz Full Hd Bebek izleme Bakıcı Kamerası
Gece Görüşlü HD 360 Derece Wifi İp Kamera Bebek ve Bakıcı İzleme Kamerası, Kablolu / Kablosuz Hd Bebek Bakıcı Kamera
bebek bakici kamera sistemi, ev kamera sistemi, bakıcı kamera sistemi, kamera montajı, bebek kamerası tavsiye,bakıcı kamerası tavsiye,bakıcı kamerası tavsiye 2019,bebek kamerası tavsiye 2019,

bebek kamerası motorola,bebek telsizi,motorola bebek kamerası servis,motorola bebek kamerası tamiri istanbul,motorola bebek telsizi teknik servis istanbul,motorola kamera,motorola kameralı bebek telsizi,motorola bebek kamerası mbp854,motorola bebek kamerası mbp855,motorola mbp854,motorola mbp854 4.3 lcd ekran monitör,motorola mbp36s,motorola bebek kamerası servis,motorola bebek telsizi,motorola bebek telsizi mbp161,motorola bebek telsizi mbp160,motorola bebek telsizi mbp140,philips avent bebek telsizi,